Święto Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misiato święto, które jest obchodzone 25 listopada każdego roku. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania maskotki – pluszowego misia.

Mało kto wie, że maskotka ma niezwykłą historię, a wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który wybrał się na polowanie. Podczas polowania postrzelono malutkiego niedźwiedzia i prezydent nakazał jego uwolnienie. Historię zilustrowano na łamach miejscowej prasy. Producent zabawek, zauważywszy artykuł o niedźwiedziu zainspirował się tym i stworzył zabawkę – misia. Nazwał ją Teddy Bear, co było oczywiście nawiązaniem do imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych.

W naszym przedszkolu pamiętaliśmy o misiach.  Przez cały dzień towarzyszyły nam wesołe misiowe zabawy, zagadki, bajeczki, tańce, a nawet pyszny misiowy poczęstunek.