Dzień Postaci z Bajek

Na dzień 5 listopada 2020 roku przypadał Dzień Postaci z Bajek. W tym jakże szczególnym dniu, przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie postacie i wydarzenia z najpiękniejszych baśni, które towarzyszą dzieciom od najmłodszych ich lat.

Prócz wysłuchania fragmentów pochodzących z różnych baśni, przedszkolaki stanęły przed wyzwaniem odgadnięcia wielu rebusów i zagadek o tematyce baśniowej. Dzieci wypowiadały się na temat ulubionych postaci z bajek, tańczyły i śpiewały, bez problemu rozwiązywały bajkowe rebusy – nawet te najtrudniejsze! Ważna  była też sprawność i szybkość podczas podawania sobie „Zatrutego jabłka” (niczym u Królewny Śnieżki – tylko, że nasze było piłeczką), które krążyło w kole w rytm skocznej muzyki. Przedszkolaki z uśmiechem bawiły się przy chuście animacyjnej. Dużo radości sprawiły zabawy w naszym przedszkolnym kąciku teatralnym jak i kolorowanie sylwetek postaci z bajek.

Dzień Postaci z Bajek dostarczył nam wielu wrażeń i pozwolił odświeżyć wiedzę o postaciach z krainy baśni.